לילה טוב לכולם, לאחרונה מגיעים אליי יותר ויותר פניות מאנשים נחמדים שרוצים מאוד לטוס לעבוד בחו"ל ומנסים לברר איתי האם התנאים שמציעים להם בחברות העגלות בעבודה בחו"ל הוגנים ועומדים בסטנדרטים של השוק. אם גם אתם לא יודעים האם התנאים שהציעו לכם בחברות השונות שווים, הפוסט הבא מיועד בדיוק בשבילכם.

  אז קודם כל אקדים ואומר שבעבודה בחו"ל במכירות ובעגלות המכירה השונות אין נוסחה אחת קבועה, הכל כולל הכל נתון למשא ומתן ודיון. כמובן שכמו בכל תחום בחיים יכולת המשא ומתן שלכם נגזרת מהמון פרמטרים שונים, במקרה שלנו היא נגזרת משני פרמטרים עיקריים המשפיעים על היכולת שלכם לדרוש תנאים טובים יותר. הפרמטר הראשון הוא כמה אטרקטיביים אתם נראים לבעלים של חברת העגלות או לנציגים שלו שיושבים פה בארץ, בין אם מדובר חברת השמה או בחברה עצמה. הפרמטר המשמעותי השני הוא כמה החברה זקוקה כרגע לעובדים. בעוד על הפרמטר השני שמנינו אין לכם שליטה בכלל מכיוון שלשוק העגלות כמו לכל שוק יש כללים משלו של היצע וביקוש, יש תקופות כמו תקופת הכריסמס בהם יש עובדים בשפע ותקופות בהם יותר וכמובן שההיצע והביקוש משתנים בהתאם לתקופות ולמיקומים  השונים. דווקא על הפרמטר השני יש ביכולתכם להשפיע רבות. אגלה לכם סוד קטן, רבים מבעלי העגלות הם מיליונרים לכל דבר ועניין וחלקם גם מיליונרים כבדים ככל שתראו יותר אטרקטיביים לחברה ותעשו רושם טוב ככה תעשו לחברה ונציגיה חשק לתת לכם תנאים טובים יותר. אם החברה תזהה בכם פוטנציאל גדול למכירות היא תהיה מוכנה ללכת עבורכם דרך ארוכה בכדי שתבחרו לעבוד דווקא אצלה.

  עבודה בארה"ב - היעד המוביל בעולם.

  בעלי העגלות – לא מחפשים ערסים.

  את מי החברות מחפשים

  אז איך תראו אטרקטיביים מאוד לחברות ההשמה ובעלי העגלות? למעשה אם אתם חושבים לעבוד בארה"ב או באירופה כדאי מאוד שתציידו בוויזה או אזרחות מתאימה ביד, אחרת ההסתכלות עליכם היא כבר כדרג נמוך משום שצריך לעשות לכם טובה ולעזור לכם להוציא וויזת סטודנט או וויזת תייר, זה שונה אלפי מונים ממועמד שהגיע כבר עם אותם דברים ביד. ניתן להגיד שהיום רוב החברות הרציניות בכלל לא מתעסקות עם מי שאין לו את אחד מאלה. אם יש לכם וויזה או אזרחות זרה כבר המניות שלכם שוות יותר. חשוב לשים לב ולא לטעות, חברות העבודה לחו"ל כבר מזמן לא מחפשות בנים ובנות עם אובר בטחון עצמי, בעלי העגלות מחפשים ילדים טובים וממושמעים שלא עושים הרבה בעיות, ככה חוסכים המון בעיות בחו"ל בלי הלשנות על החבורה וכולי ומעבר לזה אפשר לעצב אותם ולהדריך אותם בקלות ולהפוך אותם לסלזמאנים מטורפים. אז קצת פלפל ודיבור שמראה על בטחון עצמי לא יזיקו בכלל אבל תזהרו לא להגזים. מה בעלי עגלות הכי שונאים? ערסים! אל תראו סימנים הכי קטנים שקרובים לגינונים של ערסים.

  בכל זאת, מה התנאים הנהוגים

  אז בדרך כלל בעבודה בחו"ל בעגלות או במכירות של מוצרים שונים המוכר (כלומר אתם) אמור להרוויח כ-25% מהמכירות אותם הצליח למכור ו30% במידה והוא עבר יעד מסוים, מעבר לזה קיימים עוד מגוון של בונוסים ופרסים שמגבירים את התחרות והמוטיבציה למכור אבל אלו בגדול האחוזים הנהוגים בשוק.

  מעבר להכנסות ישנן גם הוצאות וכאן חשוב להזכיר כי עלות השכירות והאוכל מוטלת עליכם וגם כאן בין 350$ ל-450$ בחודש זה הוא השכירות הנורמלית והנהוגה כאשר בדר"כ בחודש הראשון החברה לוקחת זאת על עצמה. כאן המקום להזכיר כי סכומים הבדלים אלו בעבודה בחו"ל הם ממש מינוריים לצורך העניין אומר שעדיף לטוס למקום שעושה 10% יותר כסף ולשלם קצת יותר שכירות מאשר לשלם פחות שכירת ולהיתקע במקום שעושה פחות כסף.

  ומה עם כרטיס טיסה?

  שמדברים על עלות כרטיס טיסה מדברים בדרך כלל על עבודה בארה"ב, אוסטרליה, קנדה ודרום אפריקה בשאר היעדים כרטיס הטיסה הוא בעלות יחסית זניחה. ברוב החברות נהוג לשלם לאחר שלושה חודשי עבודה חצי מעלות הכרטיס ולאחר שישה חודשי עבודה את עלות הכרטיס במלואו.

  סטודנטים עובדים בחו"ל

  הכל נתון למשא ומתן

  ושוב אזכיר ואומר שאלו רק התנאים הכלליים הנוהגים בשוק, הכל נתון למשא ומתן ותלוי במידת הרלוונטיות שלכם לחברה, לפני כחודשיים ישבתי בפגישה עם אחד מהחברות הגדולות ביותר בשוק עם הסמנכ"ל האחראי על הגיוסים, בחוץ המתין בחור שרצה לטוס והיה כבר עם וויזה לארה"ב ורצה לקבל חלק מעלות הכרטיס, הסמנכ"ל  הנכבד אמר לעובדת שלו שאין שום מצב שהחברה תתחלק איתו בכרטיס הטיסה משום שזו לא מדיניות החברה. חמש דקות אחר כך הוא קנה לבחור אחר כרטיס טיסה עם תשלום מראש מהכסף של החברה (הבחור הראשון פשוט היה נראה ערס) ואני מספר לכם את זה בשביל שתבינו שהכל ניתן למשא ומתן וכמובן שגם כאן לא כדאי להגזים בדרישות. שיהיה בהצלחה רבה לכל הטסים בתקופה הקרובה אני בטוח שאתם הולכים לעשות הרים של מזומנים בתקופה הקרובה, אם יש לכם עוד שאלות שלחו לי בטופס או השאירו פרטים בקו החם שפתחנו. בהצלחה, מושיקו.

  2 תגובות so far.

  1. מאת ירדן:

   מה הסכנה בעבודה בניו יורק? מתי פעם אחרונה עובד נקלה לבעיות מסוג זה?

  2. מאת ויאם:

   אני רוצה לטוס בזמן הכי קרוב .
   יש מי שיעזור לי?ויגיע לי מה צריך לעשות בדיוק עד שלהגיע לשם??

  השאר תגובה


  עדכוני טוויטר

  No public Twitter messages.

  מפרסמים

  • בתי חבד הפזורים בעולם
  • מסע - הסוכנות היהודית בשיתוף ממשלת ישראל.
  • פרויקט תגלית.
  • לימוד אנגלית לצורך עבודה בחול