לפני כשבועיים באחת מעצירותיי באחת מתחנות הדלק בדרכי לדרום הארץ פגשתי באופן אקראי בחור צעיר ונמרץ שעובד כסוכן מכירות של חברת יס וחזר לפני כחודשיים מעבודה בחו"ל בעגלות בוונקובר שבקנדה. כהרגלי כאשר אני פוגש מישהו מהתחום ומזהה הזדמנות לשיחה מעניינת ומאתגרת שתוסיף לי באופן מקצועי, הודעתי שאני מאחר בחצי שעה לפגישה בדרום והתיישבתי לדבר עם הבחור. זה אינו המקום לפרט בו את שיחתנו הארוכה ולכן אתמצת לכם את עיקרה ומסקנותיי ממנה.

  איך התבזבזו להם 200,000 ₪ כל כך מהר?

  לדברי אותו צעיר הוא הרוויח טוב בעבודה בחו"ל ומאוד מרוצה, כשאני אומר הרבה אני מתכוון למעל 7000 דולר לחודש עבודה. שאלתי אותו מה התכנוניים הלאה והוא השיב "לעבוד לעשות כסף ולטייל". רגע תהיתי לעצמי הוא כבר עבד ועשה המון כסף לדבריו אז למה הוא לא יוצא כבר לטיול, לפני שהספקתי לגלגל את מחשבותיי ולהוציא אותם מהפה שלי הוא כבר התחיל לדבר, אתה בטח שואל איפה כל הכסף שהרווחתי ואני מהנהן בראשי כמסוקרן לדעת לאיפה נעלמו להם 7,000 דולר כל חודש. (בדיעבד אני אומר לכם שאמיתתי את הנתונים ואלו באמת הסכומים שהצעיר הרוויח). הכל הלך על בילויים, יציאות, קזינו וסמים הוא ענה. שלא תטעו אני מכיר את הסימפטום של צעירים רבים המגיעים למדינות עם פיתויים גדולים ומכלים בהם חלק גדול ממשכורתם וכבר כתבתי פוסט בנושא – למה לא ווגאס. בכל זאת אני חייב להגיד שבמקרה כזה עוד לא נתקלתי, בחור צעיר, רציני שכנראה גם סלזמאן טוב שהרי להרוויח בקנדה שכר של 7,000 דולר בממוצע זה איננו ביצוע של סלזמאן רגיל מבזבז את כל כספו על בילויים זהו מקרה יוצא דופן בעליל.

  מה לא לעשות בעבודה בחו"ל

   למרות שהסיפור הנ"ל קשור גם באישיותו המיוחדת של אותו בחור שפגשתי אפשר ללמוד ממקרה זה הרבה. כבר דיברתי על הנושא במאמרים קודמים ואמשיך לדבר עליו כל עוד אראה תופעות דומות. "יודע צדיק נפש בהמתו" ובהנחה הריאלית שלא כולנו צדיקים הרי שלא תמיד אנו יכולים לעמוד על חסרונותינו וכמו שאני ממליץ תלכו לשלושה חברים או בני משפחה שמכירים אתכם טוב ויודעים עליכם הכל ושתפו אותם בהתלבטויות שלכם לגבי הטיסה לעבודה בחו"ל. שאלו אותם האם הם חושבים שאתם יכולים לטוס ליעד מפתה ולמרות כל זאת להתרכז בעבודה, אותו צעיר אומנם הרוויח הרבה למרות השטויות שעשה אבל לרובכם זה לא יקרה וסביר להניח שאם לא תהיו בפוקוס תרוויחו גם פחות. קבלו עליכם מראש להגיע להחלטה בהתאם לעצה שלהם ואל תתייעצו רק בכדי לסמן וי.

  עבודה בחו"ל - פיתויים רבים.

  עבודה בחו"ל – פיתויים רבים.

  לטוס מיד אחרי הצבא?

  אם אתם גולשים באופן קבוע בבלוג שלי בטח כבר נתקלתם במאמר שלם שכתבתי על כמה עבודה המועדפת לא רלוונטית ולא משתווה לעבודה בחו"ל (מה זה השטויות האלה מועדפת). ובכל זאת אם רק השתחררתם מהצבא ואתם מרגישים שאתם צריכים קצת לפרוק עול ולנשום קצת אוויר אולי כדאי לכם לדחות את הטיסה לעבודה בחו"ל על מנת שתגיעו לעבודה יותר מפוקסים, במיוחד ששירתם בשירות קרבי שמאוד הגביל את החופש שלכם. עבודה בחו"ל זה לא מקום אידאלי לסקס סמים ובילויים בדרך כלל בחברות הגדולות פשוט יעיפו אתכם מהעבודה אם יראו שאתם פוגעים בעצמכם בעניין זה.

  לא קרה שום דבר נורא

  אני מקווה שאף אחד ממכם לא מרחם על אותו צעיר, אחרי הכל הוא עשה כסף, סמים, בחורות ובעיקר הרבה כיף אז נכון שהוא הצליח לבזבז סכומים אסטרונומיים על כל זה ונכון שהוא לא צפה שכך זה יהיה אבל בסה"כ הוא עבר חוויה חיובית וכיפית. ואני אגיד לכם יותר מזה לשאלתי האם הוא היה חוזר על זה הוא ענה שכן. אז אני כבר אומר שאין שום בעיה ליהנות ולעשות כיף במהלך העבודה בחו"ל רק חשוב מאוד שתשבו עם עט ודף ותגדירו לכם מראש את מטרת הנסיעה, מה אתם רוצים להשיג?, אם בדף רשמתם הנאה, זה בסדר גמור שבמקום לחסוך 20,000 ₪ בחודש תחסכו רק חצי ותספיקו "לחסוך" גם הרבה חוויות וכיף. רק חשוב מאוד שתקפידו שהדברים יהיו ברורים ותארכו עם עצמכם סוג של תאום ציפיות.

  לסיכום

  אם אתם מיד אחרי צבא יכול להיות שכדאי לכם לעבוד חודשיים שלוש במלצרות או בעבודה מועדפת רק בכדי להבין כמה קשה צריך לעבוד ולהזיע בשביל פאקינג 5,000 שקל מזויינים. שתגיעו לעבודה בחו"ל תהיו מוכנים לתת הרבה יותר בכדי להרוויח כמו מנהל סניף בנק או מנכ"ל חברת הייטק גדולה. אז רק תגדירו לכם את המטרות וצאו לעשות ארגזים, בהצלחה.

  תגובה אחת so far.

  1. מאת גל:

   היי מושיקו קוראים לי גל, אני בן 24 ומתעניין בימים האחרונים בעבודה בחו"ל וכמו שרשמת פה יש מס' דברים שחשוב לי שיהוו חלק מהחוויה (התכנון הוא לעבוד כשנתיים בחו"ל). הייתי שמח אם תוכל לסייע לי ולהמליץ על מקומות, חשוב לי מאוד הנופים והמרחבים וכמובן מקום שבו אפשר להרוויח סכום גבוהה.
   אשמח מאוד לעזרה והמלצות ממך, תודה מראש!

  השאר תגובה


  עדכוני טוויטר

  No public Twitter messages.

  מפרסמים

  • בתי חבד הפזורים בעולם
  • מסע - הסוכנות היהודית בשיתוף ממשלת ישראל.
  • פרויקט תגלית.
  • לימוד אנגלית לצורך עבודה בחול