עובד אורח בעבודה בחו"ל

  עבודה ארה"ב - עושים כסף בלי הפסקה.

  עבודה ארה"ב – עושים כסף בלי הפסקה.

  אז ככה זה התחיל, חודשיים לקראת שחרורי המיוחל מצה"ל בעוד אני עסוק בטפול השבועי של הטנק קיבלתי טלפון מנציגה מקסימה בשם רוני ששמעה מחבר קרוב שאני מתעניין בעבודה בחו"ל. עד היום אין לי מושג איזה חבר הפנה אותה אליי והאמת היא שגם לא חשבתי על האופציה הזאת מעולם. אבל חודשיים לפני השחרור באווירת השביזות של הבסיס ועם קול כל כך מתוק בטלפון, החלטתי להמשיך את השיחה והתחלתי לשאול את כל השאלות שהיו לי לגבי עבודה בחו"ל ולו רק בכדי למשוך עוד כמה דקות עם רוני החמודה. בתחילת השיחה הפגנתי סקפטיות והתחלתי לעלות את כל השאלות שרק עלו במוחי כרטיס טיסה, תנאי מגורים, איך אסתדר שם ומה לגבי כשרות ושבת. רוני שמעה בקשב רב את כל דאגותיי ולא התייאשה ממני, היא השיבה בסבלנות רבה לכל שאלותיי והזמינה אותי לקפה על חשבונה. אני מודה שיותר עניין אותי לפגוש את רוני מאשר לטוס לעבודה בחו"ל ובכל זאת עם התשובות שענתה לי אמרתי לעצמי שאני הולך לבדוק את האופציה הזאת ברצינות.

  קצת פגישות

  הגעתי למספר פגישות חלקם במשרדים יפים ומרהיבים וחלקם בבתי קפה שכונתיים כל חברה הציגה בפניי חוברות מלאות מידע רלוונטי לגבי העבודה בחו"ל. הם דיברו על הבטחת הכנסה והחזר על כרטיס הטיסה לאחר שישה חודשים. יצאתי קצת מהפגישות והתחלתי לברר עם חברים אם זה נשמע להם רציני הסכומים המטורפים שהחברות טוענות שמרוויחים שם בעבודה בארה"ב, לאחר כמה שיחות, התחלתי להבין שמדובר בעניין רציני. אני לא מגדיר את עצמי בחור אמיץ אבל בהחלט אחד כזה שמעוניין לחיות את העולם בצורה מעניינת וכך החלטתי שאטוס לעבודה בארה"ב ומקסימום אם אני רואה שלא הולך לי בעבודה בחו"ל אמשיך לטיול של חודשיים בארה"ב. קצת חגיגות שחרור פרידה מהמשפחה וסגרתי כרטיס.

  עבודה בחו"ל הנה אני בא

  קצת לחץ ושאלות ששוב רצות בראש, האם קיבלתי החלטה טובה?, לאן הגעתי, ילך לי או לא, והופ אני ב- JFK נמל התעופה של "פאקינג" ניו יורק. זאת הפעם הראשונה שלי שראיתי את ניר, ניר היה הכל, אבא, אמא, חבר, יועץ ועל הדרך גם פסיכולוג אבל יותר מהכל הוא היה טריינר שלא נראה כמותו בכל ארה"ב או לפחות בניו יורק למעשה כשראיתי אותו מיד הבנתי שאני בידיים טובות. ניר לקח אותי לקומפלקס (בית דירות יוקרתי) ולאחר שערך לי סיור כללי במקום והראה לי את הבריכה, חדר הכושר שלי וחנות עם אוכל כשר כמו שרוני הבטיחה הגענו לדירה של החברה שם חיכה לי חדר פרטי עם מצעים נקיים ומקרר עמוס באוכל כשר וכלים כשרים לשימושי האישי. שם התחלתי להבין שהגעתי לעבודה בחו"ל בדיוק למקום הנכון. לאחר יומיים של מנוחה והתאקלמות במרחב שבהם למדתי את ה-"ספיץ" הראשון תוך כדי השתזפות בבריכה של הקומפלקס הייתי כבר מוכן לעלות על העגלה ולהתחיל את העבודה בחו"ל. או לפחות ככה חשבתי. באותו ערב עוד לפני תחילת העבודה ניר הזמין את כל העובדים לארוחת ערב שבישל, ראיתי את כל החברה כל כך שמחים וממש לא הבנתי מאיפה באה להם כל האנגריה הזאת. לאחר מעבר זריז על שיטות המכירה וקבלת טיפים מכל העובדים (כל אחד והטיפ שלו) שמעתי גם סיפורים מטורפים על העבודה בחו"ל, הלכתי לישון מתרגש ודרוך באנרגיות ליום הקרב ובא.

  מתחילים לעבוד

  עבודה בחו"ל - חוויה לכל החיים.

  עבודה בחו"ל – חוויה לכל החיים.

  בוקר הגיע , התלבשתי כמו שצריך וישר נזרקתי לעגלה. בהמשך כשעתיים ניסיתי לעצור אנשים בחוסר ביטחון מובהק, כשניר צופה בי מהצד מנסה לגמגם את הספיץ שנתן לי יום קודם. פתאם מול העיניים שלי ניר הדליק את החיוך האדיב והרגוע שלו ואמר לי "בוא קבל, ככה עושים את זה..". "סלחי לי גברתי בואי רגע, אני חייב להראות לך קסם". הייתי בטוח שמדובר במשוגע, מה הוא צועק ככה באמצע הקניון. לרגע זה היה נראה כאילו הגברת חושבת כמוני, מי זה בכלל, אך פתאום היא התקרבה ולא הצליחה להוריד את העיניים מניר. רבע שעה עברה והגברת היקרה נישקה את ניר לשלום ובידיה ארבעה שקיות עם מוצרי טיפוח שונים שמוכרים בעבודה בחו"ל ו- 1200 דולר פחות בחשבון הבנק שלה. פה קיבלתי צמרמורת ושאלתי את עצמי מה גרם לבחורה מתוקה להוציא פאקינג 1200 דולר בפחות מרבע שעה. ניר היה מבסוט וחייך את החיוך הקבוע שלו, הוא אמר לי שהוא רואה את זה עליי ויום יבוא ואני גם יצליח לעקוף אותו. ניר גידל אותי ממוכר פשוט ל-"סלזמאן" מטורף צדק כל מה שצריך זה אנרגיות באוויר "או שהיא קונה או שהיא קונה יותר". עבודה כיפית ואנרגטית ואני עף באוויר ומכאן כל מה שעשיתי זה פשוט לשלוח בחורות עם שקיות עמוסות ובתמורה לקבל מהן אלפי דולרים ובמקרה הטוב גם מספרי טלפון. בחודש הראשון התייצבתי על מכירות של כ- 600 דולר ביום (25% לכיס) לאחר חודשיים כבר מכרתי בלפחות 1000 דולר ביום. ואז קרה דבר מטורף, הקריסמס הגיע אני לא מתבייש להגיד שעשיתי יותר מ- 10,000 דולר בחודשי הקריסמס כל מה שנדרש ממכם בכדי לעשות זאת זה להאמין ולבוא בראבק. כל השאר יקרה מעצמו.

  לסיכום

  חוץ מהכסף שבעבודה בחו"ל אני חייב לציין את חיי הלילה המטורפים של ניו יורק, מסיבות מטורפות אנשים יפים טיימס סקור, סנטרל פארק, פסל החירות ועוד. ארוחות שישי מפנקות שהיו דרך קבע טיולים ואין ספוק חוויות. אולי הסכומים שאמרתי לכם נשמעים מטורפים אבל תופתעו לשמוע שבדירוג הקריסמס של עבודה בחו"ל אני הייתי רק במקום 7 מתוך 14 סוכנים. אם הייתם שומעים על הסכומים שהסוכנים שמעליי בדירוג הרוויחו לא הייתם סולחים לעצמכם על כך שאתם עוד לא על המטוס לעבוד בחו"ל. אני כבר הספקתי לעשות טיול של חצי שנה בדרום אמריקה וחזרתי לארץ לביקור קל, שבוע הבא אני על המטוס בחזרה לעבודה בארה"ב ומאחל לעצמי ולכם שניפגש.
  כתבתי את המאמר הזה לבקשת מושיקו מכיוון שאני רוצה שכל מי שמתלבט לא יחשוש ויבין שבנוסף לכסף הטוב שבעבודה בחו"ל זו בעיקר חוויה הכי מטורפת שעברתי בחיי עד היום.

  Categories: עובד אורח

  תגובה אחת so far.

  1. מאת יוסף:

   הכל טוב ויפה, אבל כשזה נוגע לארהב, בטח באזור כמו ניו-יורק, קיים סיכון שתיתפס בתור עובד לא חוקי ואז אתה יכול להגיע ביי-ביי לארהב לעשר שנים הקרובות לפחות.

  השאר תגובה


  עדכוני טוויטר

  No public Twitter messages.

  מפרסמים

  • בתי חבד הפזורים בעולם
  • מסע - הסוכנות היהודית בשיתוף ממשלת ישראל.
  • פרויקט תגלית.
  • לימוד אנגלית לצורך עבודה בחול