רילוקיישן במשמעותו הפשוטה הוא מעבר למדינה אחרת לצורכי עבודה או לימודים. במידה ונכנסים לעובי הקורה מגלים כי רילוקיישן הוא  עניין לא פשוט כלל וכלל, ומי מבנינו שמעוניין לעשות רילוקיישן באופן מקצועי ורציני חייב לחקור ולעמול בכדי להגיע לתוצאה הרצויה.

  למה בכלל עושים רילוקיישן?

  בעקבות הגלובליזציה בעולם, בשנים האחרונות תופעת הרילוקיישן צוברת תאוצה פנומנלית כאשר במדינות מסוימות חסר מומחים וידע בתחום מסוים פונים הם למדינות אחרות אשר שם יש אנשים המוכשרים במקצוע זה. לצורך הדוגמא אם למשל בפולין חסרים רופאים ובישראל יש רופאים המוכשרים ובעלי ידע בתחום הרפואה סביר להניח כי פולין יציעו לרופאים ישראלים רבים תנאים טובים בכדי לצמצם את החסרים.

  מעבר למדינה אחרת לצורכי לימודים או עבודה הוא אינו מעבר קל במיוחד לבעלי משפחות, ישנו הצורך לדאוג לחינוך וחברה לילדים ובכלל המעבר לעבודה בחו"ל לא פשוט מסיבות רבות, מדובר בתרבות אחרת, חברה אחרת, חוקים שונים ובעיקר מעיקה תחושת הזרות במדינה בה אתם חושבים לעבוד. ובכל זאת אנו רואים שהמון ישראלים כן יוצאים לעבוד בארצות אחרות לתקופות שונות ופעמים רבות גם לתקופה ארוכה או לנצח. סביר להניח שהפיתוי הכלכלי והתנאים בארצות שונות טובות באופן ניכר מתנאי העבודה במדינתנו.

  רילוקיישן לצעירים

  ישנה אוכלוסיה שבאחוזים ניכרים עושה יותר רילוקיישן ועוברת לעבוד בחו"ל מאשר שאר האוכלוסיות וכמובן שמדובר בצעירים הישראלים. כמובן שיותר קל לעשות רילוקיישן בהיותך צעיר ונמרץ לכך יש להוסיף את היתרון הגדול שבחוויה ובחיים בתרבות נוספת. הרילוקיישן המוכר ביותר לעבודה של צעירים בעולם הוא כמובן העבודה בעגלות המוכרת לכולנו בכל העולם, תחום זה התחיל לפני כחמש עשרה שנים ומאז הוא חווה עליות וירידות רבות אך באופן כולל בפרספקטיבה ארוכת שנים בהחלט ניתן לראות עלייה מתמדת בתחום זה.

  לסיכום

  הצעות הרילוקיישן לישראלים הן גדולות ומגוונות, אין כמעט שיחת סלון או חברים שבה לא מדברים על האפשרות לעבור ולעבוד או ללמוד במדינה זרה לאחרונה ישראלים רבים תפסו עמדות כוח ובעלות השפעה גם במדינות עולם שלישי ומציעים שם עבודות עם רווח כספי גדול אך עם הקרבה גבוה, החיים במדינות מסוג זה לא פשוטים ומאידך עלויות המחייה נמוכות באופן משמעותי.

  בין אם אתם מתכוונים לעבוד במכירות או בכל סוג משרה אחרת, אם אתם חושבים על רילוקיישן כדאי שתבצעו מחקר מדויק על מה מציעים לכם ומה הם תנאי העסקה בה מציעים לכם לעבוד. סוף מעשה במחשבה תחילה הוא ביטוי מוכר ונכון, ברילוקיישן הוא נכון שבעתיים.

  תגובה אחת so far.

  1. מאת חאביש:

   אני רותה לעבוד

  השאר תגובה


  עדכוני טוויטר

  No public Twitter messages.

  מפרסמים

  • בתי חבד הפזורים בעולם
  • מסע - הסוכנות היהודית בשיתוף ממשלת ישראל.
  • פרויקט תגלית.
  • לימוד אנגלית לצורך עבודה בחול