אני מצטער על הבוטות או כל הזלזול אבל אני חייב להגיד מה שאני חושב ולטובתכם. כהרגלי אני נוהג לדבר עם הרבה חיילים משוחררים ושומע מרבים מהם על המשך תכוניותיהם לעתיד. לאחרונה אני שומע יותר ויותר על חיילים שמתכננים לעבוד בעבודה מועדפת. עבודה מועדפת למי שאינו יודע היא עבודה בתחומים בהם המדינה מעודדת תעסוקה כגון: מתדלקים בתחנות דלק, עובדי מלונאות, עבודה במפעלים בפריפריה ועוד. בתמורה לכך שאותם חיילים משוחררים משתלבים בתחומים אלו הם זכאים למענק של כ-9370 ₪ בסוף תקופת העבודה (בדרך כלל חצי שנה למעט עבודה בחקלאות). כאשר אני שואל את אותם צעירים

  עבודה בחו"ל - לא רק נראה יותר טוב.

  עבודה בחו"ל – לא רק נראה יותר טוב.

  מה דעתם על עבודה בחו"ל והאם הם חשבו על זה אני כבר לא שומע את התשובות הרגילות והמוכרות כמו "זה לא מתאים לי כלכך", "אני מפחד שלא אמכור", "שמעתי על חבר שלי שלא הרוויח כלום". אני שומע תשובות של הרבה צעירים שמעוניינים קודם כל לעשות עבודה מועדפת ורק אחר כך אולי לעשות משהו עם עצמם בחיים או משהו שקשור לעבודה בחו"ל. חברים יקרים צר לי אבל עבודה מועדפת זה פשוט תירוץ גרוע מאוד. למה?, הסיבה לכך היא מאוד פשוטה (מי שעשה שלוש יחידות במתמטיקה מוזמן לדלג למשפט המודגש למטה) מדובר במענק הנפרש לכם לאורך חצי שנת עבודה כלומר כל חודש מענק של 1561 ₪ נשמע טוב לא?, אז זהו שממש לא, בואו נעשה תרגיל קטן בחשבון. עבודה מועדפת כוללת 150 ימי עבודה תכפילו את זה ב-8 שעות עבודה וקיבלתם כ- 1200 שעות עבודה, חלקו את המענק במספר השעות וקיבלתם תוספת של כ- 7.7 ₪ לשעה. שלא תבינו לא נכון, כל הכבוד למדינה על העניין הזה אין ספק שמדובר בהטבה רצינית ואינני מזלזל בה לרגע אבל כמו שרובכם יודעים ברוב העבודה המועדפת המשכורת היא מינימום כלומר בסופו של דבר אם אתם מרוויחים בעבודה שלכם בין אם היא עבודה בחו"ל ובין אם היא עבודה אחרת נורמלית יותר מ-30 ₪ באופן חד משמעי לא כדאי לכם לעבוד בעבודה מועדפת. הזמן הוא הדבר היקר לנו בחיים, אם מישהו מוכן לוותר על חצי שנה מהחיים שלו בכדי לזכות במענק שאותו הוא מרוויח בשבועיים עבודה בחו"ל שוב סליחה על הביטוי אבל זו פשוט טיפשות. אני מוכן להתמודד עם המון סיבות ותירוצים אבל לא עם חשיבה לא הגיונית, ולכן הצעתי להרבה מהחברים שלי בעלי העגלות לתת מענק מועדפת לאחר שלושה חודשים לעובדים שלהם. אני מקווה שהמהלך הזה ימשוך חבר"ה לא הבינו עדיין את החישוב הפשוט שהראתי פה. כל זה עוד בלי שדיברנו על השוואה תחנת דלק – טיים סקוור , עבודה במפעל – ה-שאנליזה, מלון בקריית שמונה – ווגאס. נשמע יותר טוב? תאמינו לי זה לא רק נשמע זה פשוט הרבה יותר טוב. אז מעכשו אין תירוצים מי שכל כך רוצה לעבוד בעבודה מועדפת שיפנה אליי ואני אפנה אותו לחברות שנותנת לכם מענק מועדפת בעבודה בחו"ל. בהצלחה.

  6 תגובות so far.

  1. מאת אריאל:

   וואלה? באמת?! למה בכנס משתחררים לא אומרים את הדברים האלו?? זה פשוט ניצול תמימי דעת.
   ויכול להיות שלא הבנתי טוב מה שכתוב, אם אני טס לעבוד בחו"ל אחרי חצי שנה של עבודה הם נותנים לי גם מענק?? הבנתי נכון??
   בכל מקרה אשמח לשמוע פרטים במייל שכתבתי למעלה. תודה!

   • מאת moshiko:

    אהלן אריאל, כן באמת, שלחתי לך במייל רשימה של חברות מומלצות שנותנות מענקי מועדפת בעבודה בחו"ל שיהיה בהצלחה.

  2. מאת אמיר:

   אשמח אם תשלח לי גם את החברות

  3. מאת יעל ליפשיץ:

   גמני רוצה שתשלח לי את החברות

  4. מאת נעם:

   היי, אני אשמח מאוד להתייעץ איתך ולקבל ממך גם את רשימת החברות. האם יש עוד אפשרןיות למשתחרים לעבודה בחו"ל חוץ מלעגלות? אשמח לדבר איתך, ותודה בכל מיקרה על העצות!

  5. מאת אנג'י:

   אני מעוניינת לקבל מידע על עבודות בחו"ל אבל רק בתנאי שהן חוקיות. תודה רבה

  השאר תגובה


  עדכוני טוויטר

  No public Twitter messages.

  מפרסמים

  • בתי חבד הפזורים בעולם
  • מסע - הסוכנות היהודית בשיתוף ממשלת ישראל.
  • פרויקט תגלית.
  • לימוד אנגלית לצורך עבודה בחול