נדמה כי תמיד שמדברים על הנושא של עבודה בחו"ל, טורחים לציין רק את היתרונות הרבים המצויים בה, מבלי התייחסות לסוגיות נלוות ובעלות חשיבות אף הן. אחת מאותן סוגיות הזוכות לאזכור מופחת, הינה כמובן זו המדברת על הקשיים השונים שעשויים להופיע במהלך התעסוקה מחוץ לגבולות הארץ, כשבסקירה זו נציג לפניכם את המרכזיים והבולטים ביותר מביניהם.

  קשיי התאקלמות ראשוניים במדינה זרה

  עבודה בחו"ל מביאה איתה מעבר למספר לא מועט של חודשים למדינה זרה ברחבי הגלובוס אותה אנו לא מכירים, דבר המביא עימו באופן טבעי להופעה של קשיי הסתגלות ראשוניים. מדובר כאן כמובן בנוף השונה אליו נחשפים לראשונה, השפה המדוברת באותה מדינה, התרבות, המנהגים ובמיוחד המרחק הגדול מן המשפחה והחברים הקרובים. במקרים מסוימים, עשויים הקשיים הללו להביא לחזרה ארצה מוקדם מן הצפוי, כשהחוכמה כמובן היא להישאר חזקים ולנסות להסתגל לחיים החדשים בצורה הטובה והחיובית ביותר.

  ימי עבודה ארוכים ומתישים

  קושי נוסף שעשוי להופיע אף הוא במהלך עבודה בחו"ל, בא לידי ביטוי כמובן בימי עבודה ארוכים ומתישים במיוחד, היכולים להגיע עד לכ-12 שעות רצופות של עבודה. גם כאן, חשוב לדעת להתגבר על הקושי הפיזי והמנטאלי יחדיו, המלווה אותם ימים לחוצים המחייבים עבודה מסביב לשעון, כשמומלץ לראות באותם ימי עבודה מאומצים כאתגר גדול שיש לעבור אותו.

  התמודדות עם יעדים גבוהים

  כמו משרות רבות שניתן למצוא היום ברחבי ארצנו, גם במהלך עבודה בחו"ל נדרש להתמודד בחלק מן המקרים עם יעדים גבוהים שמציבים המעסיקים, במיוחד כשמדובר על עבודה הנוגעת לתחום המכירות. הלחץ המסיבי המופעל מצד המעסיקים להשגת אותם יעדים, עשוי לפעול פעמים רבות בצורה שלילית על תפקודם של העובדים, כשחשוב כאן לא להישבר ולנסות להוציא את המיטב.

  לצד כל היתרונות והתמורות הרבות שמציעה היום עבודה בחו"ל, ניתן למצוא לא מעט קשיים פוטנציאליים שעשויים להופיע במהלכה. מדובר בקשיים אשר ישפיעו כמובן בצורה שונה על כל אדם, כשהחוכמה היא לא להרים ידיים ולנסות להתמודד עימם בצורה הבוגרת ביותר. לכן, במידה ואתם מתכננים בקרוב לצאת לעבוד בחו"ל, מוטב שתיקחו בחשבון כבר לפני היציאה מן הארץ את כל אותם קשיים שעשויים להופיע לפניכם, דבר שיסייע לכם לעבור את אותם משברים צפויים בצורה מוצלחת.

  הכותב הינו מנהל בחברת Jobsrus חברת השמה לחו"ל.

  השאר תגובה


  עדכוני טוויטר

  No public Twitter messages.

  מפרסמים

  • בתי חבד הפזורים בעולם
  • מסע - הסוכנות היהודית בשיתוף ממשלת ישראל.
  • פרויקט תגלית.
  • לימוד אנגלית לצורך עבודה בחול