עבודה בחו"ל היא חלום של הרבה ישראלים, בעיקר צעירים, שחולמים על נסיעה לחו"ל ועבודה שבה ירוויחו המון כסף שיאפשר להם לממן טיול ארוך, לימודים או כל דבר אחר. למעשה, נושא העבודות בחו"ל הפך לכל כך פופולארי עד שצצו המון חברות שמקדמות אותו ומתאמות עבודות בחו"ל לכל דורש.

  אין ספק שעבודה מעבר לים טומנת בחובה פוטנציאל גדול מאוד. בדרך כלל אפשר להרוויח כסף לא רע בכלל בעבודות האלו ובינתיים נהנים מחוויה של מגורים בארץ זרה, פוגשים אנשים חדשים ועושים כיף. אך לעבודה בארץ אחרת יש לא רק יתרונות אלא יש כמה דברים שמהם חשוב להיזהר. אם תקפידו להיות מודעים לדברים האלו לפני שתעלו על המטוס, בטוח שתמצאו ג'וב מהנה יותר ומשתלם יותר.

  עבודה בחו"ל היא לא שביל של זהב

  החיסרון המרכזי של עבודות בארץ חדשה הוא שבדרך כלל אנשים חושבים שמדובר בדרך הקצרה להתעשרות. לא פעם ראינו צעירים הנוסעים לעבוד בעולם ומצפים שיעבדו כמה שעות ביום ובשאר הזמן ישבו ולא יעשו כלום, יטיילו או יבלו. לאחר כמה שבועות הם רואים שהם לא באמת מצליחים להרוויח סכומים כמו שהם חשבו, ואז הם מתייאשים וחוזרים לארץ.

  חשוב לדעת ולזכור שעבודה בחוץ לארץ היא עבודה לכל דבר. כשאתם נוסעים לעבוד ולא משנה מה העבודה, אתם צריכים לעבוד קשה. לפעמים תעבדו שעות ארוכות ביום, לפעמים תעבדו בסופי שבוע, אך אם תעבדו כמו שצריך, תהיו מלאי מוטיבציה, תוכלו לעשות כסף טוב מאוד ואפילו להתקדם כי לרוב רק החבר'ה שמשקיעים ונותנים מעצמם מתקדמים למשרות היותר שוות…

  היזהרו מהתקשרות עם חברות מפוקפקות

  כאמור, יש המון חברות המתיימרות לארגן עבודה בחו"ל. חלקן רציניות ואמינות אך חלקן עושות רק חצי עבודה ואי אפשר לסמוך עליהן, וכל מה שהן עושות הוא לקחת כסף ממבקשי העבודה בלי למלא את חלקן בעסקה כמו שצריך. היזהרו מהתקשרות עם חברות כאלו מכיוון שאתם עלולים למצוא את עצמכם ללא כל המסמכים הנכונים ואז תגיעו לחו"ל והשהייה שלכם לא תהיה חוקית. זהו מצב מאוד לא נעים ואתם ממש לא רוצים להגיע אליו. לכן, הקפידו לבחור בחברה רצינית, אמינה ובעלת המלצות וניסיון עשיר.

  חיפוש עבודה בחול

  כמו שאמרנו בתחילת המאמר: המון ישראליים לקראת סיום שירותם הצבאי מתחילים לחשוב על עתידם ואיך הם בונים אותו, רובם הגדול מתכנן לעבוד אבל השאלה היא איפה?

  רובם הגדול כיום עובד בישראל בעבודות מועדפות או בעבודות של צעירים  (מלצרות,ברמנים…).

  מצד שני יש בסביבות ה 10,000 ישראלים (הערכות בלבד) שטסים לעבוד בחו"ל מדי שנה, מדובר בחבר'ה צעירים בגילאי 18-28 שטסים לעבוד בחו"ל בכל מיני עבודות , משך הזמן שהם שוהים בחו"ל הוא 3-12 חודשים בממוצע.

  אחרי שההחלטה לטוס לחו"ל גובשה נכנסים לתהליך של חיפוש עבודה בחו"ל

  איך מוצאים עבודה בחו"ל?

  יש כמה דברים מקובלות היום למוצא משרה, הדבר הכי נפוצה היום היא דרך האינטרנט, דרך פורטלי עבודות בחו"ל , קיימים מספר פורטלי עבודות בחו"ל שמרכזים בשבילכם את מיטב העבודות בחו"ל, אתם יכולים למלא פרטים והחברות יחזרו אליכם או מצד שני אתם יכולים למלא את הפרטים שלכם באתר והפורטל עצמו יסננן את הנתונים שלכם ורק החברות הרלוונטיות יפנו אליכם ויציעו את עצמם.

  האופציה השנייה היא חברות השמה , אלו חברות שהוקמו ומתמחות בדבר אחד עיקרי והוא מציאת עבודה בחו"ל בשבילכם, אתם מגיעים אליהם לפגישה ומסבירים להם מה אתם רוצים ואיפה והם מחפשים במאגר עבודות שלהם מה רלוונטי אליכם ואז פורסים בפניכם מספר עבודות בחו"ל שאולי יעניינו אתכם.

  כל התהליך הוא תהליך ארוך שמאוד מומלץ שתעשו אותו עם בעל מקצוע, ובן אדם עם ניסיון.

  המאמר באדיבות פורטל Joobot

  3 תגובות so far.

  1. מאת דן:

   אחלה מאמר,תודה

  2. מאת ה:

   על איזה חברות אתה ממליץ?
   איך אני אמצא מישהו שמבין בעניין אם אני לא מכירה?
   איזה עוד סוגים של עבודות יש חוץ מחנויות ועגלות? יש עבודה עם ילדים?

  3. מאת ויקטור:

   איזה חברות הם בעלות שם טוב ואחריות.
   מה התנאים המוצעים ?
   האם זה לא מאוחר מידי לצאת לארה"ב בדצמבר ? סה"כ שבועיים עד כריסטמס.

  השאר תגובה


  עדכוני טוויטר

  No public Twitter messages.

  מפרסמים

  • בתי חבד הפזורים בעולם
  • מסע - הסוכנות היהודית בשיתוף ממשלת ישראל.
  • פרויקט תגלית.
  • לימוד אנגלית לצורך עבודה בחול