עבודה בחו"ל לא בעגלות – מובינג

מעוניינים בפרטים נוספים? השאירו פרטים

אחד התחומים הראשונים שישראלים התחילו להשתלט עליהם בעבודה בחו"ל עוד בשנות ה-70 המוקדמות  בארה"ב הוא תחום העבודה במובינג (הובלות). אז אלפי ישאלים צעירים יצאו לעבוד בהובלות על מנת לחסוך כסף. בארצות הברית של היום שלא כמו בארץ, אנשים עוברים דירות בלי סוף. אדם יכול להחליף עשר או עשרים דירות במהלך חייו, דבר זה הופך את עסקי המובינג לתחום רותח ביותר בארה"ב, ובכל זאת תתפלאו לשמוע אני אישית לא ממליץ על עבודה במובינג גם לאלו שרוצים עבודה בחו"ל לא בעגלות. העבודה במובינג כוללת שכר בסיס בתוספת עמלות גדולות וכמובן טיפים מהלקוחות איתם אתם באים במגע ישיר.לרוב העבודה בחו"ל בהובלות מתחלקת לשניים.

 הובלה אזורית לטווח קצר

בהובלה מסוג זה אתם נמצאים באזור מסוים בארה"ב ושם אתם משתקעים ויוצאים להובלות אזורית שבדרך כלל לא נמשכות יותר מיום עבודה, כלומר כעשר שעות עבודה בעבודה בחו"ל לא בעגלות.

הובלה ארוכת טווח

בעבודה בחו"ל לא בעגלות זו החוצה ערים ומדינות נמצא הכסף הגדול של ההובלות. ולכן אם כבר נסעתם לעבוד במובינג כמובן שזה סוג ההובלות שאתם צריכים להעדיף. כאשר לקוח בארה"ב מעוניין להעביר את ביתו ממדינה למדינה פעמים רבות הציוד יעבור שלוש או ארבע משאיות שונות עד שיגיע ליעדו ולכן אני ממליץ לכם מניסיוני האישי, השתדלו תמיד להיות אלו שפוגשים את הלקוח ראשון ומתחילים את ההובלה. הסיבה לכך פשוטה, הלקוח עובר דירה ומאוד לחוץ לגבי זה, בכדי להבטיח את שלמות הציוד והגעת ההובלה בזמן ובתאריך הנכון לביתו, הלקוחות נוהגים לשלם טיפים כבדים כבר בהתחלה בתקווה שאלו יעשו בעבורם עבודה טובה. ברוב הפעמים הם בכלל לא יודעים שלצוות הראשון אין שום קשר עם הצוות שהולך לפרוק להם את הסחורה בבית ואין לו כל שליטה על התוצאות גם אם היה רוצה בכך.

אז למה לדעתי האישית לא מומלץ לעבוד במובינג?

כי אני מעריץ של תחום המכירות וחושב שעם ההדרכה הנכונה כל אחד יכול לעשות שם הרבה כסף אבל את זה אתם כבר יודעים. אבל גם לאלו שרוצים לעבוד בחו"ל לא בעגלות ולא במכירות עד כמה שאני לא רוצה להישמע מתחסד העבודה במובינג היא פשוט פעמים רבות לא הגונה וזה בלשון המעטה. אלו שבאמת עושים כסף בתחום המובינג בעבודה בחו"ל בכלל ובעבודה בארה"ב בפרט עוקצים את האמריקאים בלי סוף באופן לא הגון. אז נכון שגם במכירות אנחנו מפעילים כל מיני שיטות מכירה על מנת להשאיר כמה שיותר דולרים בכיס שלנו ואני גם ממש לא חושב שיש צורך להתנצל על כך. ובכל יש עדיין הבדל גדול בין "סלזמאן" טוב לבין עוקץ. בניגוד למובינג, במכירות שני הצדדים יוצאים מרוצים, הלקוחה שעזבה את הדוכן עם שקיות רבות לאחר שהשאירה בכיס שלכם 300 דולר חוזרת הביתה מאושרת ושמחה. העוקץ הקלאסי במובינג הוא לתת מחיר מסוים להובלה ואז כאשר הציוד במשאית שלכם ומזמין ההובלה הוא סוג של בן ערובה לדרוש מחיר כפול. זה לא עושה את הלקוח שמח ונראה לי שאם יש לכם קצת לב גם אתכם לא. חשוב לדעת העבודה בחו"ל במובינג קשה מאוד, היא מתאימה אך רק למי שיש כושר וכוח פיזי גדול וגם לאותם אנשים היא תהיה קשה. למי שלוקח את האופציה של עבודה ארוכת טווח כדאי לדעת שהבית שלכם הוא המשאית. אתם עוצרים בלילות בחניון משאיות מתקלחים וישנים.

עבודה במובינג – התכלס

למי שחושב על עבודה בחו"ל לא בעגלות בהחלט ניתן לעשות כסף גדול בעבודה במובינג, סכומים של עשרות אלפי דולרים בחודש ובכל זאת אני אינני ממליץ. חשוב לזכור גם אם התחלתם במובינג תמיד תוכלו לעבור לעבודה בחו"ל האמתית והטובה שהיא כמובן מכירות.

תרצה לשמוע מעוד מעסיקים?