עבודה בחו"ל לדתיים ושומרי מסורת

מעוניינים בפרטים נוספים? השאירו פרטים

אם אתם דתיים ומעוניינים לעבוד בחו"ל השאלה המרכזית והמשמעותית שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא עד כמה אתם דתיים או במילים אחרות באיזה סטנדרטים דתיים אתם מעוניינים לחיות במהלך העבודה בחו"ל. חשוב להדגיש, כבר ראיתי דתיים רבים ואפילו זוגות נשואים שהצליחו לעבוד בחו"ל ולשמור על אורך החיים הדתי שלהם תוך כדי העבודה בחו"ל. עם זאת חייבים להגיד שאין ספק שהעבודה בחו"ל לדתיים ושומרי המסורת היא אתגר שאפשר להתגבר עליו אבל בהחלט לא פשוט. דתיים לא יוכלו לעבוד בכל חברה ובכל מיקום בחו"ל.

כשרות

כאן נכנסת גם השאלה של תקופת העבודה בחו"ל אם אתם נוסעים לתקופה ארוכה לא כדאי שתתפשרו על האוכל. בתקופות ומשברים מסוימים בעבודה לתקוע המבורגר טוב יכול להיות בדיוק מה שאתם צריכים לנפש שלכם. תירס וטונה לא יעשו את העבודה לאורך זמן ואני אומר לכם את זה באחריות. לכן כדאי מאוד למצוא מקום שבו ניתן להשיג בעת הצורך אוכל כשר מזין וטעים, ולא חסרים כאלו מקומות בעולם. בדרך כלל תוכלו למצוא אוכל כשר בקלות בריכוזי הקהילות היהודיות הגדולות, למשל בארה"ב לא קיימת כמעט בכלל בעיה של כשרות. תוכלו למצוא בעבודה בארה"ב סופרים שלמים מלאים באוכל כשר, טעים, מזין וכל זה גם במחיר סביר למדי. גם באוסטרליה ובקנדה בניגוד לרוב המקומות בעבודה באירופה תוכלו למצוא אוכל כשר וטעים בריכוזי האוכלוסיות היהודיות, אם כי הוא יותר יקר באופן יחסי לאוכל הרגיל הקיים במקומות אלו.

שבת

ניתן למצוא מגוון גדול מאוד של חברות שלא עובדות בשבת. גם אם בעל העגלות איננו דתי, ישנם בעלי עגלות רבים שלא דוגלים ומאמינים בעבודה בשבת ומעדיפים להשאיר את היום הזה ליום מנוחה וטעינת מצברים לקראת השבוע הקרב ובא ולמען העובדים. כאן אין הבדלים רבים בין המיקומים וכמעט בכל יעד שתרצו תוכלו למצוא חברה שאינה עובדת בשבת ואף מכבדת אותה.

אווירה דתית

מניסיוני אווירה דתית היא נושא די סובייקטיבי בכלל ובעבודה בחו"ל בפרט. מה שטוב לדתי אחד לא בהכרח מתאים לדתי שני ולכן אני כבר מודיע לכם, אם אתם דתיים הדוקים המקפידים על כל הכללים קלה כבחמורה אין לכם מה לחפש בעבודה בחו"ל. למיטב ידעתי אין הרבה חברות שעובדות רק עם דתיים ולכן תמיד יעבדו אתכם גם חברה שאינם שומרי תורה ומצוות כמוכם. בדרך כלל תופתעו לגלות שהם מאוד משתדלים ומכבדים את אורך החיים שלכם הדתיים. מבחינת כלים ואוכל הם מאוד רגישים ואין בעיה אבל אל תצפו שהם יתלבשו בצורה מסוימת עבורכם, יש גבול.

לסיכום אם אתם לא חרדים ודתיים שדי זורמים עם החיים אין דבר מהותי שימנע ממכם להרוויח עשרות אלפי שקלים בחודש בעבודה בחו"ל, אז יהיה בהצלחה בחו"ל.

תרצה לשמוע מעוד מעסיקים?