עבודה בחו"ל לסטודנטים כדאי?

מעוניינים בפרטים נוספים? השאירו פרטים

מלכתחילה כל הנושא של עבודה בחו"ל לסטודנטים התחיל בהמון צעירים נמרצים שכבר עבדו בעבר במכירות בחו"ל, הם התאהבו בפיתוי הגדול של עבודה עם כסף גדול ואווירה מלאה באנרגיות מטורפות. כאשר אותם צעירים  גדלו והפכו לסטודנטים הם החליטו לנצל את חופשת הסמסטר הארוכה שלהם וחזרו לחברות שבהן עבדו בכדי להרוויח עוד עשרות אלפי שקלים שיעזרו להם להתמודד עם עלויות שכר הלימוד הגבוהות ועלויות יוקר המחיה העולות משנה לשנה. אולם היום יותר ויותר סטודנטים שלא מכירים בכלל את תחום העבודה בחו"ל יוצאים לעבודה בכל העולם וביעדים המרוויחים ביותר בעולם.

 מינימום שלושה חודשים

 לסטודנטים שטסים פעם ראשונה לעבוד בחו"ל ובעצם אין להם מושג במה מדובר אני ממליץ לתכנן מראש את הטיסה כך שתוכלו לפנות לעצמכם לפחות שלושה חודשים לצורך העבודה. בדרך כלל עבודה בחו"ל דורשת אימון ולימוד של שבוע עד שלושה שבועות, לא כל אחד יכול לעלות על העגלה ומיד למכור באלפי דולרים ליום משום כך אם אתם טסים לזמן הקצר משלושה חודשים ובחישוב זמן הלימוד של העבודה, העסקה כבר פחות משתלמת עבורכם. ובכל זאת אם יש לכם רק חודשיים יכול להיות מאוד שעבודה בחו"ל באחד מיעדי אירופה הקרובים הכוללים כרטיס טיסה על חשבון החברה שבה בחרתם לעבוד יכולים בהחלט להיות משתלמים יותר מעבודה במלצרות או בכל עבודה אחרת כאן בארץ. אם כבר עבדתם בעבר בעגלות ואתם מכירים את העבודה אתם בטח כבר יודעים כמה רווחית העבודה בחו"ל ולכן אני ממליץ לנסוע גם לחודש אחד בלבד. כמובן תוך התחשבות בעלות כרטיסי הטיסה ליעדים בהם אתם רוצים לעבוד. ככל שהתקופה שנותרה לכם לעבוד בחו"ל קצרה יותר כך עליכם לבחור ביעד יותר קרוב ובעלות טיסה נמוכה יותר.

 איפה כדאי לעבוד

נסו להתארגן כבר כמה חודשים לפני חופשת הסמסטר שלכם על וויזה לארה"ב. עבודה בארה"ב היא הרווחית ביותר מבין העבודות בחו"ל ולכן אם באפשרותכם להתארגן על אשרת כניסה לארצות הברית אין ספק שזו הסיטואציה העדיפה. לפני שאתם הולכים לראיון בשגרירות הדפיסו אישור לימודים מהמוסד בו אתם לומדים ואפילו בקשו ממנהל הסטודנטים שיכתבו עבורכם מכתב מפורט שבו יצוין התאריך שבו אתם צריכים לחזור לארץ לטובת המשך הלימודים. אם עבדתם במקביל ללימודים נסו גם להביא אישור מהמעסיק שלכם שאתם צריכים לחזור לעבוד אצלו וצרפו תלושי שכר. אם לא הצלחתם להתארגן על וויזה לארה"ב תוכלו לטוס לעבוד באוסטרליה, קנדה ומדינות אירופה השונות. חשוב להדגיש בעבודה בחו"ל בכל היעדים עושים המון כסף ולכן גם אם לא תגיעו לארה"ב תרוויחו סכומים שבארץ אתם יכולים רק לחלום עליהם.

תרצה לשמוע מעוד מעסיקים?